Hasičské zástavy

Technický popis

Základné údaje:

Rozmer HZ - 140 x 100 cm (širka x vyška)

Dĺžka palice - 260 cm

Priemer palice - 4 cm

Forma aplikácie HZ - digitálna sublimačná tlač

 

Uvedené rozmery sa môžu mierne líšiť od skutočných rozmerov konkrétneho výrobku.

Rozdiely v týchto rozmeroch nemôžu byť dôvodom na reklamáciu.

 

Podkladová farba HZ

Zástavu je možné vyhotoviť vo viacerých kombináciách podkladovej farby. Je možné použiť podkladovú farbu svetlej červenej, tmavšej červenej, modrej, zelenej, bielej farby atď. Najčastejšie používanou farbou podkladovej látky je lesklá svetločervená farba. Vzorkovník farieb si môžete pozrieť tu.

 

Forma zostrojenia a užívanie HZ

Hasičská zástava je zostrojená aplikáciou digitálnej sublimačnej tlače s presne situovaným grafickým návrhom. Charakteristickou črtou je dlhá životnosť, farebná stálosť tlače a dobrá poddajnosť. Zástavu je možné v prípade potreby žehliť aj prať. Po obvode je pridaný okrasný prvok /strapce/, ktorý tvorí charakteristickú časť každej hasičskej zástavy. Zástava je o tyč pripevnená ľahko odpojiteľnými kovovými háčikmi /karabínkami/ v počte 5 ks.

 

Palica

Je zostrojená z tvrdého, pareného, bukového dreva s kompletnou povrchovou úpravou /brúsenie, namorenie, lakovanie.../. Palica o priemere 4 cm je rozoberateľná v strede na dve časti jednoducho zabudovaným závitovým spojom. Výhodou závitového spoja je rozpojiteľnosť a praktickosť používania HZ /v prípade prenosu, prevozu atď./. Palicu je možné vyhotoviť v rôznych farebných prevedeniach /podľa požiadavky zákazníka/. Vzorovú palicu si môžete pozrieť tu.

 

Pamätná stuha

Je prídavný prvok k hasičskej zástave vyrobený z látky satén obsahujúci text, erb, logo prípadne ornament. Na spodnej časti stuhy sú prišite zlaté strapce a vo vrchnej časti karabínka ktorou sa upína o vrchnú časť tyče. Slávnostná stuha môže obsahovať venovanie, dátum založenia DHZ, dátum posvätenia alebo vyhotovenia HZ a iné. Môže mať rôzne farebné prevedenie /podľa požiadaviek zákazníka/. Vzorovú pamätnú stuhu si môžete pozrieť tu.

 

Sv. Florián

V súčasnosti je pre tlač HZ k dispozícií výber zo štyroch typov zobrazenia sv. Floriána /patróna požiarnikov a hasičov/. Fotografické zobrazenie sv. Floriánov si môžete pozrieť tu. Zákazník má možnosť výberu zobrazenia na základe vlastnej požiadavky.

 

Stojan na HZ

Je zhotovený z tvrdého bukového dreva s kompletnou povrchovou úpravou /brúsenie, namorenie, lakovanie a pod./ vo farebnom prevedení podľa požiadavky zákazníka. Môže byť zhotovený pre jednu, tri alebo päť zástav /napr. v strede hasičská zástava a bočne štátna vlajka, obecná alebo mestská vlajka, vlajka EU a pod./. Zadná časť stojana je z dôvodu dosiahnutia stability celého kompletu zaťažená inštalovaným závažím. Na prednej časti stojana môže byť vygravírovaný názov organizácie alebo iný ľubovoľný text, ktorý si určí zákazník sám. Vzorový stojan si môžete pozrieť tu.

 

Vak na HZ

Slúži hlavne pri prenose alebo prevoze celého rozpojeného kompletu hasičskej zástavy. Na spodnú rozpojenú časť práporu sa ovinie zástava a pamätná stuha, priloží sa k druhej hornej časti práporu a spolu sa vložia do ochranného vaku. Vak je vyhotovený z tvrdšej jednostranne pogumovanej látky vo farebných prevedeniach podľa požiadavky zákazníka. Na bočných stranách sú umiestnené dva popruhové úchyty pre ručné uchopenie celého kompletu. Taktiež na bočnej strane vaku je umiestnené logo s názvom organizácie a fotografickým vyobrazením zástavy. Výhodou vaku je väčšia ochrana hasičskej zástavy pri prenose a prevoze pred znehodnotením, zašpinením a pred ostatnými aj poveternostnými vplyvmi. Vzorový vak na HZ si môžete pozrieť tu.

 

Využitie HZ

Hasičská zástava sa využíva hlavne pri prezentácií DHZ a obce, pri rôznych slávnostných príležitostiach, pri družobných návštevách doma i v zahraničí, pri pracovných stretnutiach, na rôznych súťažiach, oslavách, schôdzach a pri iných príležitostiach. Zástava by mala tvoriť neoddeliteľnú súčasť každého DHZ, nakoľko v značnej miere napomáha k zvyšovaniu úrovne a imidžu DHZ aj obce.

 

 

Cena kompletu je pri tlačenej hasičskej zástave 790,- € (s DPH), ku ktorému patrí toto príslušenstvo:

  • hasičská zástava
  • palica
  • pamätná stuha
  • vak

Po vzájomnej dohode Vám vyhotovíme aj samostatné výrobky z uvedeného kompletu.

 

 

HASIČSKÉ ZÁSTAVY

 

 

 

GRAFICKÉ NÁVRHY HZ - NAVRHNITE SI SVOJU HZ

Na následujúcom obrázku sú popísané hlavné časti grafického návrhu hasičskej zástavy. Kliknite na popisky nad obrázkom a vyberte si možnosť, ktorá Vám najviac vyhovuje. Sú to základné a najpoužívanejšie vzory z našej ponuky, hasičskú zástavu Vám zhotovíme aj podľa Vašich vlastných požiadaviek.

 

Hasičská zástava

 

Zadanie dopytu pre túto hasičskú zástavu je: Prilba 1, Florián 1, Ornament 1, Farba 1807, Logo 1.

K hasičskej zástave si môžete objednať aj: palicu, pamätnú stuhu a vak.

 

VZOROVÉ GRAFICKÉ NÁVRHY HZ

 

 

 

REALIZOVANÉ GRAFICKÉ NÁVRHY HZ